علی بابا تکنولوژی ماشین‌های خودرانش را در بزرگراه‌های چین آزمایش خواهد کرد – دیجیاتو – خدمات تیک دیتا

به تازگی گروه علی بابا اعلام نموده که تکنولوژی ماشین‌های خودرانش را در بزرگراه‌های چین آزمایش خواهد کرد چرا که مشخص شده این شرکت قصد دارد ۵۰ کارشناس حوز‌ه‌ی ماشین‌های خودران را به استخدام خود درآورد

به تازگی گروه علی بابا اعلام نموده که تکنولوژی ماشین‌های خودرانش را در بزرگراه‌های چین آزمایش خواهد کرد چرا که مشخص شده این شرکت قصد دارد ۵۰ کارشناس حوز‌ه‌ی ماشین‌های خودران را به استخدام خود درآورد.

در آن زمان سخنگوی گروه علی بابا اعلام نمود که اهداف این گروه خودروسازی با سیاست های آنها در راستای حفظ محیط زیست همسو است و به همین خاطر است در این کمپانی سرمایه گذاری کرده‌اند. حال باید دید سرمایه گذاری‌ها اخیر گروه علی بابا در خودرو‌های الکتریکی و آزمایش تکنولوژی ماشین‌های خوردان به کجا خواهد رسید.

این شرکت تا به حال فعالیت‌های زیادی در حوزه‌ی ماشین‌های خودران انجام داده و موفق شده با شرکت‌های SAIC Motor و Dongfeng Peugeot Citroen قرارداد‌های امضا کند تا ماشین‌های این سازندگان را به سیستم عامل مخصوص خود یعنی AliOS مجهز کند.

البته این تنها فعالیت گروه علی بابا در بخش خودرو نیست چرا که پیش از این، گروه یاد شده در تولید خودروهای الکتریکی نیز سرمایه گذاری‌ کرده است.

طی یک ماه گذشته، رقبای علی بابا یعنی کمپانی ها «بایدو» و «تنسنت» سعی کرده‌اند که تکنولوژی ماشین‌های خودرانشان را در بزرگراه‌های شهر پکن به آزمایش بگذارند. این مسئله موجب شده که علی بابا سعی کند از قافله عقب نمانده و در راستای آزمایش تکنولوژی‌ ماشین خودران جدیدش تصمیماتی اساسی بگیرد.

سال گذشته یکی از استارتاپ های چینی ماشین های الکتریکی به نام «شیائوپنگ موتورز» همزمان با رونمایی از نسخه مفهومی خودروی «Xpeng Beta»، اعلام نمود که «گروه علی بابا» و چند شرکت دیگر از جمله «تنسنت»، «فاکسکان» و «شیائومی» سرمایه لازم را برای تولید Xpeng Beta تامین کرده اند.

این کمپانی تا به حال با ماشین‌های خودرانش، آزمایش‌های زیادی در سطح خیابان‌ها انجام داده و به گفته‌ی این گروه، اکنون به مرحله‌ای رسیده که می تواند آنها را روانه‌ی بزرگراه های کشور چین کند. علی بابا توانسته‌ سطح ۴ تکنولوژی ماشین‌های خوردان را توسعه دهد تا ماشین‌های شرکایش بتوانند بدون هدایت انسان، مسیر‌های مشخص را طی نمایند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *